ABİGEM Anasayfa --> ABİGEM'ler --> Doğu Marmara --> Hizmetler --> Hizmetler
Anasayfa : Site Haritası : İletişim
Giriş
: Kayıt
English
İlgilendiğiniz ABİGEM’in sayfasına hızlı erişmek için bir ABİGEM seçiniz
  • ABİGEM AğıABİGEM Ağı
  • ABİGEM'lerABİGEM'ler
  • ABİGEM 3 ProjesiABİGEM 3 Projesi
  • KOBİ DünyasıKOBİ Dünyası
  • B2B İşbirliğiB2B İşbirliği
  • Sanal FuarSanal Fuar
  • Firma RehberiFirma Rehberi

Doğu Marmara

Teknopark

22.04.2010

Abigem Teknopark, önemli sanayi bölgelerimizden Gebze'de işletmelerin ürün geliştirme ve Ar-ge çalışmalarında karşılaştıkları problemlere çözümler sunmak amacıyla kurulmuştur. Abigem Teknopark sanayi icin hayati onemi olan ürün geliştirme süreci ve bu faaliyetlerin hayata geçmesine yardımcı olan devlet destekleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetleri verirken projelendirme ve ürün tasarımı konusundaki tecrübesini kullanmaktadır. Bunun yanı sıra 3 boyutlu tarama, hızlı prototipleme ve hızlı kalıp imalatı teknolojilerini kullanarak projelerin gerçeğe dönüştürülmesini sağlamaktadır. Abigem Teknopark bu süreçlerin her adımında yüksek teknoloji kullanarak çözümler üretmektedir.


Ar-Ge Projelerinde Devlet Destekleri

Yeni ürün geliştirme çalışmaları günümüz rekabetçi ortamında firmaların ayakta kalabilmesi ve devamlılığını sağlayabilmesi için en önemli yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Ar-ge çalışmaları bu süreçte geçilen adımlardan en önemlisidir. Bunun bilincinde olan Avrupa Birliği, birlik çatısı altındaki ülkelerdeki firmaların Dünya'nın
rekabetçi ortamda hayatta kalabilmesi için Ar-ge çalışmalarına yoğun bir biçimde destek vermektedir. Bu destekler çeşitli programlar dahilinde kimisi Avrupa çapında, kimisi de her ülkede farklı birimler tarafından yürütülecek şekilde firmalara verilmektedir. Türkiye'de bu çalışmalar özellikle KOSGEB ve Tübitak çatısı altında toplanmakta ve yürütülmektedir. 

Abigem Teknopark firmalarda gerçekleştirilen Ar-ge çalışmaları için devlet desteklerine başvurulması, projelerin hazırlanması ve yürütülmesi aşamalarında firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kendisi de bir Avrupa Birliği projesi olan Abigem Teknopark bu konuda kuruluşundan itibaren sahip olduğu bilgiyi sanayinin hizmetine sunmaktadır.

Ürün Geliştirme Daha Hızlı ve Daha Etkin

Yeni ürün fikrinin oluşması ile ürünün piyasaya sunulması arasındaki süreç firmalarda uzun ve maliyetli çalışmalara neden olmaktadır. Bu çalışmalarda hedefler ile sonuçlar farklılıklar göstermekte ve çoğu zaman istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Bunun çözümü süreçlerin projelendirilmesi ve yürütülmesi noktasındadır. Bu süreç planlı bir çalışma ve tecrübeli bir ekip tarafından yürütüldüğünde başarıya ulaşabilir.

Abigem Teknopark ürün geliştirme süreçlerinizin proje planlarının hazırlanmasında ve uygulanmasında firmalara destek olmaktadır. Konusunda uzman Ürün Tasarımcısı personeliyle hizmet vermekte; ürünlerinizin hızlı ve etkin bir biçimde hayata geçmesini sağlamaktadır. Ürün geliştirme sürecinde ihtiyaç duyulan tersine mühendislik, prototip imalatı ve hızlı kalıp üretimi hizmetlerini de kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Böylece tasarım skeçlerinden son prototip imalatına kadar olan tüm süreçlerde firmalara hizmet verebilmektedir.