ABİGEM Anasayfa --> ABİGEM'ler --> Doğu Marmara --> Haberler --> Haberler
Anasayfa : Site Haritası : İletişim
Giriş
: Kayıt
English
İlgilendiğiniz ABİGEM’in sayfasına hızlı erişmek için bir ABİGEM seçiniz
  • ABİGEM AğıABİGEM Ağı
  • ABİGEM'lerABİGEM'ler
  • ABİGEM 3 ProjesiABİGEM 3 Projesi
  • KOBİ DünyasıKOBİ Dünyası
  • B2B İşbirliğiB2B İşbirliği
  • Sanal FuarSanal Fuar
  • Firma RehberiFirma Rehberi

Doğu Marmara

Doğu Marmara ABİGEM- İş Bankası İşbirliği

31.01.2010

Kocaeli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş.’den hizmet alan firmalara özel koşullarla nakdi kredi kullanma imkanı sağlayan “Kredi Protokolü”, Kocaeli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş. ile Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında 12 Temmuz 2007 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmiştir.
Kocaeli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş.’den hizmet alan firmaların muhtelif finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla imzalanan “Protokol”de, firmalara aşağıda yer alan kredi ürünleri sunulmaktadır;
Üyelere Kullandırılabilecek Krediler


ABİGEM İşletme Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanı için, 36 aya varan vade seçenekleri ve özel faiz oranları ile kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilerin faiz oranları;
1-12 ay vade için aylık %2,10,
13-24 ay vade için aylık %2,15,
25-36 ay vade için aylık %2,20
olarak belirlenmiştir.
ABİGEM Yatırım Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların yatırımlarının finansmanını teminen, ilk 1 yılı anapara ödemesiz dönem olmak üzere, azami toplam 5 yıl vadeli olarak kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilerin faiz oranları;
Döviz kredilerinde Libor+%8,
YTL kredilerde Trlibor+%5,5
olarak belirlenmiştir.


ABİGEM İhracat Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan imalatçı-ihracatçı ve ihracatçı firmaların, ihracat faaliyetleri için ihtiyaç duyacakları işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanı amacıyla, 3 ayda bir faiz ödemeli olarak 3, 6 veya 12 aylık vadelerle ya da aylık eşit taksit ödemeli olarak 12 aya varan vade seçenekleri ile kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilerin faiz oranları;
USD Kullandırımlar İçin;
Yıllık %12,
Aylık geri ödemeli kredilerde aylık %0,95
EUR Kullandırımlar İçin;
Yıllık %13,
Aylık geri ödemeli kredilerde aylık %1,00
olarak belirlenmiştir.

Faturalı Teknoloji Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların fatura ile belgelendirecekleri, yazılım ve donanım ihtiyaçlarının finansmanına yönelik, 36 aya varan vade seçenekleri ve özel faiz oranları ile kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilerin faiz oranları;
1-12 ay vade için aylık %2,10,
13-24 ay vade için aylık %2,15,
25-36 ay vade için aylık %2,20
olarak belirlenmiştir.

Eğitim Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların çalışanlarının teknik bilgilerini artırmak amacıyla ve Kocaeli ABİGEM tarafından düzenlenen eğitim programlarının bedellerinin finansmanına yönelik 12 aya kadar vadeli ve özel faiz oranları ile kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilerin faiz oranı %2,10 olarak belirlenmiştir.

Forfaiting Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların, uluslararası ticari işlemlerinden doğan vadeli alacaklarının devir alınabilmesini teminen kullanılabilmektedir.

Ticari Taşıt Kredisi
Ticari taşıt kredisi için geçerli vadelerde ilani faiz oranlarından veya kampanya kapsamında anlaşmalı firmalardan yapılan alımlarda indirimli faiz oranlarından ticari taşıt ve filo kredisi kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilere uygulanacak faiz oranı, 0 km. ticari taşıtlar için 1-48 ay arasında değişen vadelerde %1,87 olarak belirlenmiştir.

İşyeri Kredisi
Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların, büro, depo, dükkan, fabrika vb. işyeri olarak kullanılacak taşınmaz alımlarının finansmanı amacıyla kullanılabilmektedir.
Bu kapsamdaki kredilere uygulanacak faiz oranı, 1-60 ay arasında değişen vadelerde aylık %1,99 olarak belirlenmiş olup, kredi tutarı üzerinden %1 peşin komisyon tahsil edilecektir.

Diğer Ürünler
Yukarıda belirtilen kredi ürünlerinin yanı sıra, Kocaeli ABİGEM’den hizmet alan firmaların dış ticaret işlemlerine Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından aracılık edilebilmekte, teminat mektubu kredisi, kredili ticari mevduat hesabı kredisi ve sigorta ürünleri ile diğer bankacılık ürün ve hizmetleri sunulabilmektedir.