ABİGEM Anasayfa --> ABİGEM'ler --> Malatya --> Malatya Anasayfa
Anasayfa : Site Haritası : İletişim
Giriş
: Kayıt
English
İlgilendiğiniz ABİGEM’in sayfasına hızlı erişmek için bir ABİGEM seçiniz
  • ABİGEM AğıABİGEM Ağı
  • ABİGEM'lerABİGEM'ler
  • ABİGEM 3 ProjesiABİGEM 3 Projesi
  • KOBİ DünyasıKOBİ Dünyası
  • B2B İşbirliğiB2B İşbirliği
  • Sanal FuarSanal Fuar
  • Firma RehberiFirma Rehberi

Malatya

Malatya ABİGEM

BİZ KİMİZ?

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM), isminden de anlaşılacağı gibi bir Avrupa Birliği projesidir.

ABİGEM Malatya Ağustos 2008’de çalışmalarına başlamış, 30 Aralık 2008’de TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla açılmış, 1 Nisan 2009 tarihi itibari ile de anonim şirket statüsü kazanmıştır. Ortaklarımız; TOBB, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya Ticaret Borsası, Malatya 1. OSB Müdürlüğü, Malatya 2. OSB Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi ve Malatya İl Özel İdaresi’dir.

PROJE'NİN AMACI

Amacımız; bölgemizde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaç duydukları her alanda, teknik olarak desteklenmesi, hem yurtiçinde hem de yurt dışında rekabet güçlerinin arttırılması, yeni pazarlarla buluşturulması ve verimliliklerine katma değer sağlanmasıdır.

Yalnız KOBİ’ler değil, resmi, yarı resmi kurumlar, belediyeler, sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar, meslek odaları vb. kurumlar bizlerin hizmetlerinden yararlanacak gruplar arasındadır.

Malatya ABİGEM olarak sizlere ve kurumunuza, yatırımlarınıza yön verirken, yurtiçi ve yurtdışı pazarlara açılırken, kurum çalışanlarınızın verimliliğini artırırken, Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, TÜBİTAK,KOSGEB,KALKINMA AJANSLARI, EUREKA, CIP, 7.Çerçeve v.b. fon kaynaklarından, kredi ve hibe desteklerinden faydalanırken ve daha birçok alanda gelişime, yeniliğe ihtiyaç duyduğunuzda sizlerle birlikte çalışmak için yanınızdayız.

MİSYON,VİZYON

ABİGEM Malatya birçok konuda danışmanlık, eğitim, bilgi ve yönlendirme destekleri sunmaktadır. Kısaca danışmanlık ve eğitim konularımız aşağıdadır;

Danışmanlık(İş geliştirme,İhracat,Uluslarasılaştırma Programı,Yeni Girişimcilere Destek Programı,Kurumsallaştırma,Fizibilite,Pazar Araştırması)
 Pazarlama,
 Finansal Yönetim,
 Dışa Açılım,
 Kalite Yönetimi,
 İnovasyon,
 Proje Hazırlama ve Yönetimi,
 Eğitimler.